fillestan.ir فایلستان دات آی آر ......... خوش آمدید . در صورت داشتن هرگونه مشکل در خرید یا دانلود فایل با پشتیبانی سایت در ارتباط باشید. با تشکر ...... سایت در حال تکمیل شدن است ..... کلیه محصولات به زودی

گرایش های تفسیری 63 ص ورد

گرایش های تفسیری 63 ص ورد

علم تفسیر در گذر مراحل پیشرفت و با گذشت زمان، الوان و اشکال جدیدی پیدا کرد و این انواع و اشکال تفسیر همچنان ادامه داشته و دارد و در هر عصری وجود آنها تداوم یافته است.

مفسران همواره دست به تنوع می زنند و براساس مهارتشان در زمینه های علوم و فنون متناسب با تخصصشان در معارف گوناگون هر روز تفاسیر تازه ای می نویسند.

علم تفسیر در آغاز پیدایش ناپیوسته و برحسب ترتیب آیه ها و سوره ها نگاشته می شد. به این شکل که مفسر در مواردی که در فهم آیات دچار اشکال می شد به استادش مراجعه می کرد و مشکلش را از او می پرسید و سپس جواب ها را به ترتیب از اول تا آخر در دفترش ثبت می کرد.

شیوه هایی را که مفسران در مقام تفسیر آیات قرآن پیموده اند و به عنوان روش خود برگزیده اند برحسب اختلاف سلیقه های آنان و نیز بر حسب استعداد ها و اندوخته های خود در زمینه های مختلف علوم و معارف متفاوت است.

در این مجموعه که به بررسی دوازده مفسر بزرگ شیعه و سنی می پردازیم گرایش ها و انگیزه ها و روش های آنان را در مجموعه تفسیریشان مورد بررسی قرار می دهیم.

این مفسران عبارتند از: نسایی، قمی، طبرسی، بیضاوی، تفسیر بحر المحیط، تفسیر منهج الصادقین، تفسیر صافی، روح البیان حقی، مراغی، کاشف محمد جواد مغنی، نفحات الرحمن نهاوندی و تفسیر نمونه مکارم شیرازی.

 

 

 

تفسير النسائي‏

معرفى اجمالى‏

« تفسير النسائي»، اثر محدث معروف و مؤلف يكى از صحاح سته معتبر در نزد اهل سنت، امام ابوعبدالرحمن، احمد بن على بن شعيب نسائى( نساء، 214 يا 215- 303 ق، مكه)است كه در آن، برخى از آيات قرآن كريم را از آغاز قرآن تا انجام آن، به‏جز سوره‏هاى نوح، بلد، شرح، عاديات، قارعه، عصر، فيل، فلق و ناس، به زبان عربى در دو جلد تفسير كرده است.

اين اثر را پژوهشگران« مركز السنة للبحث العلمي»، آقايان:« صبرى بن عبدالخالق شافعى» و« سيد بن عباس الجليمى» تحقيق و تصحيح و منابع احاديثش را استخراج كرده‏اند.

ساختار

كتاب حاضر از مقدمه مصححان و متن اصلى( شامل: ج 1: سوره‏هاى حمد تا پايان سوره اسراء و ج 2: سوره‏هاى كهف تا پايان سوره اخلاص) و تعليقات مصححان و خاتمه آنان تشكيل شده است.

روش نويسنده در اثر حاضر، روايى است.

متأسفانه نويسنده، مقدمه‏اى براى تفسيرش ننوشته و به همين جهت برخى از ويژگى‏ها و مشخصات نگارش اثر حاضر پنهان مانده است.

گزارش محتوا

درباره محتوا و ويژگى‏هاى اين اثر، توجه به نكات زير سودمند است:

- مصححان در مقدمه خودشان كه زمان و مكان و ساير مشخصات نگارش آن را معين نكرده‏اند، با بيان تعريف لغوى و اصطلاحى تفسير و انواع آن و چگونگى سير و تطور تفسير در روزگار صحابه و تابعين و پيروان تابعين و با ذكر شرح حال مفصلى از نويسنده و آثار علمى او و منزلت علمى وى، به‏تفصيل وارد بحث از روش علمى او در اثر حاضر شده‏اند( ر. ك: مقدمه كتاب، ج 1، ص 5- 150)

- نويسنده در تفسير اين آيه مباركه:«وَ يَسْئَلُونَكَ عَنِ الرُّوحِ»(اسراء: 85)

، از علقمه به نقل از عبدالله، اين روايت را آورده است: داشتم با پيامبر( ص) در مدينه راه مى‏رفتم... بر گروهى از يهود گذر كرديم، پس برخى از آنان پرسيدند اى ابوالقاسم براى ما از روح سخن بگو، پس پيامبر( ص) مدتى تأمل كرد و بعد سرش را بالا آورد و ما فهميديم كه به او وحى مى‏شود؛ وقتى وحى تمام شد گفت:«الرُّوحُ مِنْ أَمْرِ رَبِّي وَ ما أُوتِيتُمْ مِنَ الْعِلْمِ إِلَّا قَلِيلًا»(اسراء: 85)

( ر. ك: متن كتاب، ج 1، ص 670)

نويسنده در موارد متعددى، مانند اين مورد، هيچ توضيحى بر روايت منقول نيفزوده است.

- نويسنده در تفسير سوره كوثر اين روايت را از انس بن مالك آورده است: پيامبر( ص)

در جلوى روى ما در مسجد بود كه سرش را پايين انداخت و بعد سرش را بلند كرد و لبخند زد. پس من گفتم چه چيزى تو را خنداند اى رسول خدا؟ گفت سوره« كوثر» بر من نازل شد؛ آيا مى‏دانيد كوثر چيست؟ گفتيم خدا و رسولش داناترند. گفت: آن نهرى است كه خداى تبارك و تعالى به من وعده داده در بهشت كه ظروفش بيشتر از تعداد ستارگان است و امت من در كنار آن حوض بر من وارد مى‏شوند...»( ر. ك: همان، ج 2، ص 555- 556)

- نويسنده در تفسير آيه مباركه‏«إِنَّهُ سَمِيعٌ قَرِيبٌ»(سبأ: 50)

چنين روايت كرده است: از ابوموسى اشعرى نقل است كه مردمانى در نزد رسول خدا( ص) بودند و هريك با صداى بلند فرياد مى‏زدند:« لا إله إلا الله و الله أكبر»، پس پيامبر( ص) گفت: شما ناشنوا و غايب را نمى‏خوانيد! بعد گفت: اى ابوموسى! آيا مى‏خواهى تو را بر گنجى از گنج‏هاى بهشت راهنمايى كنم؟ گفتم: بله؛ گفت: مى‏گويى: لا حول و لا قوة إلا بالله( ر. ك: همان، ج 2، ص 611)

وضعيت كتاب‏

دانستنى است كه مصححان تعليقاتى بر اثر حاضر نوشته و به‏صورت پى‏نوشت بعد از اتمام مطالب نويسنده آورده و برخى از روايات تفسيرى را افزوده‏اند( ر. ك: مقدمه كتاب، ج 1، ص 573- 628)

تفسير القمى‏

معرفى اجمالى‏

« تفسير القمى»، تفسيرى است روايى، به زبان عربى، نوشته على بن ابراهيم بن هاشم قمى، محدث و فقيه امامى.

اين كتاب، در رجال نجاشى( ص 260) و فهرست طوسى( ص 209)، به على بن ابراهيم نسبت داده شده است و منقولاتى از آن، در كتب قدما ديده مى‏شود.

ساختار

كتاب، در دو جلد تنظيم شده است. جلد اول، حاوى تفسير 16 سوره( از آغاز سوره حمد تا پايان سوره نحل) و جلد دوم، مشتمل بر تفسير 98 سوره( از آغاز سوره بنى اسرائيل تا پايان سوره ناس) است.

كتاب، با ديدگاه حديثى نوشته شده، ازاين‏رو مؤلف، از ظاهر آيات، با استناد به روايات، به آسانى دست كشيده است. هم‏چنين كتاب، از تفاسير تأويلى شمرده شده و تأويل‏هاى دور از ذهن در آن بسيار است( براى نمونه: ج 1، ص 35، 203).

گزارش محتوا

بسيارى از آيات، به فضايل اهل بيت( ع) يا مثالب دشمنانشان تفسير شده كه معناى باطنى آيات به شمار مى‏آيد. در اين تفسير تنها روايات گردآورى نشده است، بلكه گاهى آيات و كلمات موجود در آنها، بدون استنادِ روشن به روايات، تفسير شده و شأن نزول آيات به تفصيل بيان گرديده و قصص انبيا و وقايع زمان پيامبر و مباحث فقهى حجم گسترده‏اى از كتاب را تشكيل داده است.

گاهى معانى مختلف واژه‏هاى مشترك در قرآن، ذكر شده است( براى نمونه: ج 1، ص 30، 32 و 35) و از آيات ديگر و روايات و اشعار شاعران بر تفسير يك آيه، دليل اقامه شده است( براى نمونه: ج 1، ص 46، 132، 231، 309، 388 و ج 2، ص 85- 87) و گاه به نظر عامه اشاره شده است( براى نمونه: ج 1، ص 70 و ج 2، ص 79، 85، 99، 142 و 226).

در مقدمه تفسير موجود، مباحث كلى علوم قرآنى به‏صورت تقسيم‏بندى آيات در حدود پنجاه عنوان به نقل از على بن ابراهيم مطرح شده، سپس با ذكر آيه يا آيه‏هايى به توضيح اين عناوين پرداخته شده است. آشفتگى اين مقدمه و عدم تطابق كامل فهرست عناوين با شرح آن، حاكى از وجود اختلالى در كتاب است. در اين مقدمه از ناسخ و منسوخ، محكم و متشابه، خاص و عام و سبك خاصى در قرآن به نام منقطع معطوف سخن رفته است( ج 1، ص 32، 46، 51، 52، 96، 167 و ج 2، ص 149) و گفته شده كه ترتيب آيات در هنگام جمع‏آورى آنها به هم خورده است( ج 1، ص 8، 118 و ج 2، ص 315).

على بن ابراهيم، از تحريف قرآن سخن گفته( ج 1، ص 10 و 11) و آياتى را ذكر كرده است كه تأويل آنها در تنزيل يا با تنزيل يا قبل از تنزيل يا بعد از تنزيل است( ج 1، ص 13، 14، 96، 142 و ج 2، ص 68).

وى، از آيات قرآن براى رد مذاهب مختلف غير اسلامى، مانند بت‏پرستان و زنادقه و دهريه( ج 1، ص 205، 236 و ج 2، ص 68) و برخى از فرق اسلامى، مانند معتزله، قدَريه- كه به نظر وى همان مُجبِره‏اند و نيز ديدگاه‏هاى نادرست ديگر، استفاده مى‏كند( ج 1، ص 17- 25، 212 و ج 2، ص 60، 89 و 398) و با آوردن رواياتى اجمالا به مذهب امر بين امرين اشاره مى‏نمايد.

روش تفسير قرآن به قرآن، با ديدگاهى تأويلى، در مواضع بسيارى از تفسير ديده مى‏شود( ج 1، ص 35، 157، 231، 388 و ج 2، ص 176).

واژه‏هاى فارسى يا معرب كناديج( جمع كندو)، انابير( جمع انبار)، فولاذ و ماديانة( ج 2، ص 122) مى‏تواند نشانه غير عرب بودن مؤلف كتاب باشد. هم‏چنين به كار بردن صيغه فعل جمع در جايى كه فاعل اسم ظاهر باشد( همچون« قلن ازواجه») بر طبق گويش غير معروف عربى در مواردى از كتاب ديده مى‏شود( براى نمونه: ج 1، ص 291، 297 و ج 2، ص 50، 202 و 291).

وضعيت كتاب‏

تفسير على بن ابراهيم، چندين بار به چاپ رسيده كه اولين بار، در 1313 بوده است.

سيد طيب جزايرى نيز آن را تصحيح كرده و در 1386، در نجف، به چاپ رسانده است. نسخه مصحَح وى، در 1404 و 1367 ش، در قم به چاپ رسيده است.

تحقيقى گسترده در مورد اين كتاب:

مقدمه تفسير با رساله‏اى در علوم قرآنى به نام« محكم و متشابه» شباهت‏هاى بسيارى دارد. رساله مذكور، منسوب به سيد مرتضى علم الهدى است( آقا بزرگ طهرانى، ج 2، ص 154 و ج 4، ص 318) و متن كامل آن، در جلد نود« بحار الانوار»( ص 1- 97) درج شده است. اين رساله، روايت واحد مفصلى است از حضرت على( ع) به نقل از نعمانى در تفسير قرآن كه با يك سند متصل به امام صادق( ع) مى‏رسد. در سند روايت، نام راويان ضعيفى چون حسن بن على بن ابى حمزة ديده مى‏شود. در اين رساله، نخست، فهرست انواع آيات قرآنى ذكر شده كه با فهرست عناوين تفسير، شباهت بسيارى دارد، ولى فهرست روايت نعمانى دقيق‏تر و منظم‏تر است. مقايسه شرح تفصيلى عناوين در دو كتاب، از گستردگى روايت نعمانى حكايت مى‏كند؛ حتى مباحث تازه‏اى همچون وجوه معايش خلق( مجلسى، ج 90، ص 46- 49) و حدود فرايض( همان، ج 90، ص 62- 64) در اين روايت ديده مى‏شود كه در مجموع، حجم رساله را به پنج برابر مقدمه تفسير على بن ابراهيم رسانده است.

از سوى ديگر، در اين كتاب، در مواردى بسيار از مشايخ مهم على بن ابراهيم، چون احمد بن محمد بن عيسى و محمد بن عيسى بن عبيد و احمد بن ابى عبد الله برقى، با واسطه معاصران على بن ابراهيم، نقل شده است. شگفت آنكه در سند ديگرى، از ابراهيم بن هاشم، پدر و استاد اصلى على بن ابراهيم، با دو واسطه روايت شده( ج 2، ص 339) و از معاصران وى، چون محمد بن يحيى و سعد بن عبد اللّه نيز با واسطه نقل شده است( ج 2، ص 344). اين قراين و قراين متعدد ديگر نشان مى‏دهد كه تمامى تفسير موجود از على بن ابراهيم نيست( مدد الموسوى، ص 84- 94).

آقا بزرگ طهرانى، نخستين كسى است كه در باره عدم صحت انتساب تمام تفسير موجود به على بن ابراهيم سخن گفته و بر اين باور است كه ابو الفضل، عباس بن محمد بن قاسم، شاگرد على بن ابراهيم كه نامش در آغاز تفسير موجود آمده، روايات ابو الجارود( راوى مطالبى از امام باقر( ع) در باره تفسير) و ديگران را از اواسط جلد اول تفسير، در آن وارد كرده است( ج 4، ص 303)، اما شاهدى براى اين نظر در دست نيست و عباس بن محمد بن قاسم، كسى جز يكى از مشايخ مؤلف كتاب نيست كه در طريق مؤلف به على بن ابراهيم، قرار گرفته( مدد الموسوى، ص 93- 94) و نامپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 15,500 تومان
(شامل 10% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 17,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
tafsir_2089223_8515.zip115.2k

نفقه 40 ص ورد

نفقه 40 ص ورد خانواده كوچك ترين نهاد و گروه موجود در جامعه و زير بنا و اساس تشكيل دهنده جامعه است. هر چند گروه ها و دسته جات بيشماري در يك اجتماع وجود دارند اما اين گروه كوچك به دلايلي در صدر قرار مي گيرد و عمده ترين اين دلايل عبارت است از رابطه معنوي قوي كه في ما بين افراد تشكيل دهنده آن موجود است. تشكيل خانواده با انس، الفت و عشق همراه بوده و با اضافه شدن اعضاي ديگري به آن كه همانا فرزندان مي باشند اين رابط ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,500 تومان 5,000 تومان 10% تخفیف

پروژه سیستم حقوق و دستمزد 30 ص ورد

پروژه سیستم حقوق و دستمزد 30 ص ورد اهمیت سیستم حقوق و دستمزد هزینه حقوق و دستمزد نشان دهنده سهم نیروی کار در تولید محصولات و ارائه خدمات بوده ویکی از مهمترین هزینه های عملیاتی اکثر مؤسسات است. هزینه دستمزد به عنوان یکی از عوامل مهم هزینه مستلزم اندازه گیری، کنترل و تجزیه وتحلیل مستمر می باشد. اقزایش تولید که به کاهش بهای تمام شده هر واحد منجر می گردد، توأم با افزایش نرخهای دستمزد و مزایای مربوط، موجب افزایش روند استفاده از تجهیزا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 17,000 تومان 12,000 تومان 30% تخفیف

پاورپوینت مواد تشکیل دهنده مخلوط هــای قهوه ، صابون ، روغن زیتون ، شامپو

پاورپوینت مواد تشکیل دهنده مخلوط هــای  قهوه ، صابون ، روغن زیتون ، شامپو مواد اولیه صابون پیه ، ماده چرب اصلی در صابون‌سازی است. مقدار پیه مصرفی ، حدود سه‌چهارم کل روغن‌ها و چربی‌های مصرفی صنایع صابون‌سازی است و مخلوطی است از گلیسریدهایی که از آب کردن چربی جامد گاوی با بخار بدست می‌آید. این چربی جامد با بخار ، گوارش می‌شود و پیه روی آب تشکیل می‌گردد، بطوری که به راحتی می‌توان آنرا از روی آب جمع آوری کرد. *بمنظور افزایش انحل ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,000 تومان 5,500 تومان 10% تخفیف

مقاله انگلیسی ارزیابی پارامتر مدل میانگین حرکت خود بازگشتی برای پیش بینی جریان رودخانه با استفاده از برنامه ریزی هدفمند با ترجمه فارسی8 ص ورد

مقاله انگلیسی ارزیابی پارامتر مدل میانگین حرکت خود بازگشتی برای پیش بینی جریان رودخانه با استفاده از برنامه ریزی هدفمند با ترجمه فارسی8 ص ورد خلاصه: پیش بینی جریان رودخانه یکی از مهم ترین کاربردها را در هیدرولوژی (آب شناسی) تشکیل می دهد. روش های متعددی برای این منظور توسعه یافته اند و یکی از مشهورترین تکنیک ها، مدل میانگین حرکت خود بازگشتی (ARMA) می باشد. در بررسی گزارش شده در اینجا، هدف، حداقل رسانی خطا برای فصل خاصی از سال و همچنبن سری های کامل می باشد. برنامه ریزی هدفمند (GP) برای ارزیابی پارامترهای مدل ARMA مورد استفاده قرار گ ...

توضیحات بیشتر - دانلود 17,500 تومان 15,500 تومان 10% تخفیف

مقاله انگلیسی فرسایش داخلی سدهای خاکی با ترجمه فارسی 8 ص ورد

مقاله انگلیسی فرسایش داخلی سدهای خاکی  با ترجمه فارسی 8 ص ورد فرسایش داخلی ذرات خاک درون سد توسط آب که از طریق سد نشت می کند (که توسط مهندسین سد، لوله کشی نامیده می شود)، یکی از متداول ترین عوامل شکست سدهای خاکی می باشد. فرسایش داخلی مخصوصا به این علت خطرناک می باشد که ممکن است هیچ شواهد خارجی وجود نداشته باشد، یا تنها شواهد جزئی وجود داشته باشد که خبر از وقوع فرسایش می دهند. سد ممکن است در عرض چند ساعت بعد از آشکار شدن شواهد فرسایش داخلی بشکند. فرسایش د ...

توضیحات بیشتر - دانلود 17,500 تومان 15,500 تومان 10% تخفیف

مقاله انگلیسی و ترجمه فارسی شبیه سازی عددی شکست دینامیک سدهای هسته سنگی ( راکفیل) با رویه ی بتنی 6 ص ترجمه فارسی

مقاله انگلیسی و ترجمه فارسی شبیه سازی عددی شکست دینامیک سدهای هسته سنگی ( راکفیل) با رویه ی بتنی 6 ص ترجمه فارسی   فایل انگلیسی مقاله  بصورت پی دی اف همراه ترجمه هست شبیه سازی های عددی معمول برای سدهای راکفیل، معمولا با روش المان محدود انجام می شود، که در آن با بخش راکفیل به عنوان یک ماده پیوسته برخورد می شود. اما بخش راکفیل دارای خواص ناپیوستگی( گسستگی) شدیدی است و المان محدود که بر فرض پیوستگی مواد بنیان شده است نمی تواند فرآیند شکست آن را شبیه سازی کند. روش آنالیز تغییرشکل ناپیوسته( DDA ) دقیقا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 17,500 تومان 15,500 تومان 10% تخفیف

شیرین سازی گاز نفت خام مایع شده (LPG) : آنالیز حساسیت پارامتر یک با استفاده ازهای سیس 20 ص ورد

شیرین سازی گاز نفت خام مایع شده (LPG) : آنالیز حساسیت پارامتر یک با استفاده ازهای سیس  20 ص ورد هدف این تحقیق مطالعة فرآیند شیرین سازی  با استفاده از آلکانولامین سه گانه به وسیلة نسخة  ،  می باشد. معیارهای طراحی برای شیرین سازی  تشریح شد، معیارهایی نظیر غلظت  ، سرعت جریان جرم، سرعت گردش و غیره. تأثیرات پارمترهای عملکرد نظیر دما و فشار برفرآیند عنوان شده، مطالعه شد. یک مدل حالت پایدار برای تعیین حساسیت پارامترهای تأثیر گذار برفرآیند ابداع شد. مناسبترین دم ...

توضیحات بیشتر - دانلود 9,000 تومان 8,000 تومان 10% تخفیف

تکنولوژي نانو پودر طلا و نقره 15 ص ورد

تکنولوژي نانو پودر طلا و نقره 15 ص ورد نگاه به فرآيندهاي شيميايي و بيولوژيکي از ديد نانومتري يعني در ابعاد اتمي اطلاعاتي به دست مي دهد که بسيار راحت تر مي توان مسير حرکتي آن را مشخص و خواسته ها و نظرهاي شخصي را در آن اعمال کدد. آنچه که امروز تحت عنوان نانوتکنولوژي مطرح است آشنا شدن و کنترل کردن بسياري از پديده ها در ابعاد اتمي و آنگسترومي مي باشد. پيشرفت هاي اخير در ساخت کربن تيوب، موتورهاي بيومولکولي، سنسورهاي با ابعاد باکتري، فيلتره ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,500 تومان 4,000 تومان 10% تخفیف

آشنایی با نظام اقتصادی و سیستم بانکداری کشور سوئیس 19 ص ورد

آشنایی با نظام اقتصادی و سیستم بانکداری کشور سوئیس 19 ص ورد سوئیس کشوری است در اروپای غربی با جمعیتی حدود 5/7 میلیون نفر .      این کشور را عموماً با شکلات، پنیر، سیستم بانکداری، ساعت سازی و کوهستان همایش می شناسند .       قطب های اقتصادی این کشور دو شهر جهانی ژنو و زوریخ هستند هر چند که پایتخت سوئیس شهر برن است .             سوئیس به دلیل ذخایر م ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,500 تومان 4,000 تومان 10% تخفیف

بزرگان مدیریت 19 ص ورد

بزرگان مدیریت 19 ص ورد پیتر دراکر ( Peter Drucker )  متولد سال 1909 در وین اتریش. دارای دکترای حقوق بین‌الملل از دانشگاه فرانکفورت. استاد سیاست و فلسفه در کالج بنینگتن آمریکا و نیز استاد تمام مدیریت در دانشگاه نیویورک. او یکی از اولین دور‌ه های MBA را در سال 1971در دانشکده مدیریت دانشگاه کلارمونت(که بعدها به مدرسه مدیریت پیتر دراکر نامیده شد) راه اندازی کرد. واقعا به سختی می‌شود   اندیشه ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,500 تومان 4,000 تومان 10% تخفیف

سیرتکاملی نظریه های سازمان و مدیریت 39 ص ورد

سیرتکاملی نظریه های سازمان و مدیریت 39 ص ورد اجتماع انسانی ازنخستین روزی که پدیدآمدبطورکامل باخواص روحی وفیزیکی همراه انسان روبه کمال بوده واست .اولین اجتماعی که دربین بشربوجودآمداجتماع خانوادگی بوده که براثرازداواج پیدا شده است. رفته رفته این اجتماعات گسترده ترشدتاجایی که نیازمندریاست گردید،لذااولین مباحث مدیریت به صورت ریاست فردمدیردرخانواده،رئیس خویشاوندان،رئیس قبیله،رئیس ملت ودیگرمظاهراجتماعی پدیدارمی شود.بدیهی است دربین یک عده،کسی مقدم ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,500 تومان 5,000 تومان 10% تخفیف

اصول وفنون بايگاني 47 ص ورد

اصول وفنون بايگاني 47 ص ورد بخش اول: فنون بايگاني Filling Operations تعاريف الف: بايگاني را فن طبقه‌بندي، تنظيم، حفظ و نگهداري اسناد و مدارك گويند، بنحوي كه بتوان با سرعت و سهولت و اطمينان و با درنظر گرفتن توسعه‌پذيري به سند و مدرك موردنياز دسترسي پيدا نمود. در اين تعريف جامع از فن بايگاني به اصطلاحات و مفاهمي برخورد مي‌شود كه لازم به توضيح است.   طبقه‌بندي (Indexing (classifying) The Record ...

توضیحات بیشتر - دانلود 9,000 تومان 8,000 تومان 10% تخفیف

آشنايي با ژنراتورهاي سنكرون 52ص ورد

آشنايي با ژنراتورهاي سنكرون 52ص ورد از اوايل دهه‌ي هفتاد مفهوم ذخيره‌سازی انرژی الکتريکی به شکل مغناطيسی مورد توجه قرار گرفت. با ظهور تکنولژی ابر رسانايی، کاربردهاي گوناگونی برای اين پديده فيزيکی مطرح شد. از معروف ترين اين کاربردها می‌توان به SMES اشاره کرد. در SMES  انرژی در يک سيم‌پيچ با اندوکتاس بزرگ که از ابر رسانا ساخته شده است، ذخيره می‌شود. ويژگی ابر رسانايی سيم‌پيچ موجب می‌شود که ...

توضیحات بیشتر - دانلود 9,000 تومان 8,000 تومان 10% تخفیف

تحقیق در مورد دین 134ص ورد

تحقیق در مورد دین 134ص ورد سنت الهي در همه زمان ها ، بر آن بوده كه هر پيامبري  را به زبان قومش مبعوث كند . لذا زبان قرآن ، همان زبان پيامبر اكرم صلي الله عليه و آله يعني زبان عربي است كه مردم هم ، به همان زبان با يكديگر سخن مي گفته اند . خداوند متعال پيامبر اكرم صلي الله عليه و آله را مفسر قرآن معرفي كرد . اصحاب پيامبر صلي الله عليه و آله كه زبانشان عربي بود ، قرآن را مي فهميدند ، چرا كه قرآن به زبان آنها نازل شده بود ...

توضیحات بیشتر - دانلود 20,500 تومان 18,500 تومان 10% تخفیف

حقوق و تكاليف زوجين نسبت به يكديگر 39 ص ورد

حقوق و تكاليف زوجين نسبت به يكديگر 39 ص ورد ماده ۱۱۰۲ - همين كه نكاح به طور صحت واقع شد روابط زوجيت بين طرفين موجود وحقوق و تكاليف زوجين در مقابل همديگر برقرار مي شود . ( ۱ ) زيرنويس : ۱ - نظريه ۳۸۳۸/۷ - ۱۳/۱۰/۱۳۷۸ ا . ح . ق : از مجموع مواد ۱۱۱۷ و ۱۱۰۲ ق . م . چيزي كه دال بر آن باشد كه اصل ، تمكين است يا عدم تمكين ، مستفاد نمي شود . مع ذلك چون اثبات امر عدمي راسا و به طور مستقيم مقدورنيست و با اعلام زوج برعدم تمكين از باب قاعده نافي را ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,500 تومان 5,000 تومان 10% تخفیف

ارتباط کلامی و تاثیر آن بر استحکام خانواده 23 ص ورد

ارتباط کلامی و تاثیر آن بر استحکام خانواده 23 ص ورد محبوبترین بنا نزد خدا در اسلام ، بنای خانواده است.[1] این بنای مقدس جایگاه مهر و محبت ، پایگاه انس و مودت و کانون اصلی تکوین شخصیت انسان است. در فرهنگ اسلام خانواده وسیله تکامل و آرامش روحی و روانی انسان است.[2] برای حفظ و حراست آن از سوی شارع مقدس اوامر و نواهی صادر شده است. در آموزه های دینی از ازدواج با افرادی که دارای سوء خلق هستند نهی شده است که شاید از دلایل آن تزلزل ارکان خانواده و عدم استح ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,500 تومان 5,000 تومان 10% تخفیف

بازاریابی اینترنتی و اهمیت آن در جذب مشتری 31 ص ورد

بازاریابی اینترنتی و اهمیت آن در جذب مشتری 31 ص ورد در مراحل جهانی شدن کالاها و خدمات، بازاریابی بطور گسترده ای در تمامی کشورها مورد استفاده قرار می گیرد و لذا در این راستا اینترنت توان بالقوه زیادی برای نفوذ جهانی داشته و در واقع اینترنت یک رسانه جهانی بازاریابی با امکانات نامحدود می باشد ( فروزنده و همکاران، 1390). در 20 سال اخیر، اهمیت استفاده از اینترنت بعنوان ابزار بازاریابی رقابتی توسط بسیاری از صاحبنظران و محققین مورد تایید قرار گرفت. در واق ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,500 تومان 5,000 تومان 10% تخفیف

نگاهي به مكتب كلاسيك حقوق جزا 24 ص ورد

نگاهي به مكتب كلاسيك حقوق جزا 24 ص ورد حقوق یک پدیده‌ای اجتماعی است که در کنار تحولات و تکامل جواع بشری حقوق نیز متحول شده و روبه رشد و تکامل بوده است. حقوق جزاء نیز که شاخه از حقوق است در طول دوران تکامل یافته، به طوری که از دوران انتقام شخصی و داگستری خصوصوی به داگستری عمومی و عصر جدید و مکاتب حقوقی ترقی پیدا کرده است. مکتب کلاسیک اوّلین گام برای تحول غظیم حقوق جزا از دوران باستان به دوره جدید می باشد. در این تحقیق سعی شده است ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,500 تومان 5,000 تومان 10% تخفیف

بررسی تطبیقی دید گا های مکاتب کلاسیک حقوق جزا با نظریات حقوق جزای اسلامی 36 ص ورد

بررسی تطبیقی  دید گا های مکاتب کلاسیک  حقوق جزا  با نظریات حقوق جزای اسلامی 36 ص ورد حقوق یک پدیده‌ای اجتماعی است که در کنار تحولات و تکامل جواع بشری حقوق نیز متحول شده و روبه رشد و تکامل بوده است. حقوق جزاء نیز که شاخه از حقوق است در طول دوران تکامل یافته، به طوری که از دوران انتقام شخصی و داگستری خصوصوی به داگستری عمومی و عصر جدید و مکاتب حقوقی ترقی پیدا کرده است. مکتب کلاسیک اوّلین گام برای تحول غظیم حقوق جزا از دوران باستان به دوره جدید می باشد.   در این تحقیق سعی ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,500 تومان 5,000 تومان 10% تخفیف

مقررات حقوق فرانسه راجع به چك بدون محل 58ص ورد

مقررات حقوق فرانسه راجع به چك بدون محل 58ص ورد افزايش تعداد چكهايي كه بدون پيش بيني محل آن صادر ميشوند و اختلالاتي كه اين امر در گردش تجاري ايجاد ميكند، حاكميت را وادار ميكند تا بيشتر از پيش مقرراتي را در اين خصوص وضع كند و براي بانكها و بانك فرانسه Banque de France نقش فراواني در پيشگيري از صدور چكهاي بلامحل در نظر گرفته و سيستم كيفري شديدي را مقرر كند. اين سيستم انحصاراً به خودداري از پرداخت وجه چك به دليل عدم كفايت يا فقدان موجودي مربوط م ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,500 تومان 5,000 تومان 10% تخفیف

مسؤولیت بین المللی دولت از دیدگاه اسلام 26 ص ورد

مسؤولیت بین المللی دولت از دیدگاه اسلام 26 ص ورد بدون شک در هر نظام حقوقی، ملی یا بین المللی، نقض یک تعهد الزام آور موجب مسؤولیت حقوقی است . در حقوق بین الملل، نهاد مسؤولیت بین المللی دولت از اهمیت و نقش ویژه ای برخوردار است، چه این که مسؤولیت بین المللی، مکانیسم تنظیم کننده حقوق بین الملل به شمار رفته و ناشی از این عقیده عمومی است که «قدرت بدون مسؤولیت وجود ندارد» ; یعنی مسؤولیت در قبال صلاحیت و اختیاری است که دولت ها به موجب حقوق ب ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,500 تومان 5,000 تومان 10% تخفیف

حقوق بشر در دعاوي كيفري براساس اسناد بين المللي و منطقه اي 31 ص ورد

حقوق بشر در دعاوي كيفري براساس اسناد بين المللي و منطقه اي 31 ص ورد يكي از عوامل توسعه حقوق كيفري در عصر حاضر مفاهيم و معيارهاي حقوق بشر است . اين مفاهيم و معيارها كه در اسناد بين المللي و منطقه اي شناسايي شده و مورد حمايت قرار گرفته اند ،به ويژه بر قوانين و مقررات ملي مربوط به آيين دادرسي كيفري تاثير آشكار داشته اند . بارزترين جنبه چنين تاثيري حقوق متهم در برابر دادگاه است . فهرست اجمالي حقوق مورد بحث بدين قرار است :تساوي افراد در برابر دادگاه ، محاكمه منصفانه ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,500 تومان 5,000 تومان 10% تخفیف

حق وتو از ديدگاه حقوق بين الملل و اسلام 37 ص ورد

حق وتو از ديدگاه حقوق بين الملل و اسلام 37 ص ورد بر اساس منشور اساس سازمان ملل متحد، شوراي امنيت داراي 10 عضو غير دايم و 5 عضو دايم است. اعضاي دايم شورا داراي حق «وتو» هستند. از ابتداي تأسيس سازمان تا کنون، نسبت به اين حق، نظريات متفاوتي اظهار شده و بيشتر اين نظريات، مخالف اين حق بوده اند. اکنون، که اين مخالفت ها شدت يافته، برخي از کشورها مدعي استحقاق برخورداري از حق وتو هستند. علاوه بر ايرادهاي حقوقي و تناقضات نظري و عملي، حق وتو از ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,000 تومان 5,500 تومان 10% تخفیف

ضوابط و ويژگي‌هاي سيستم انبار 22 ص ورد

ضوابط و ويژگي‌هاي سيستم انبار 22 ص ورد اطلاعات پايه امكان تعريف انواع انبار و موقعيت و مشخصات آنها امكان تعريف انباردارها و مشخصات شخصي و شغلي آنها امكان تعريف انواع واحدهاي شمارش كالا امكان تعريف انواع طبقات كالا و تخصيص يك كالا به طبقات مختلف امكان كدگذاري كالاها (امكان تعريف كدكالا در سه سطح گروه ، زيرگروه و سريال كالا) امكان تعريف مكان‌هاي نگهداري كالا در انبار ، همچون قفسه ، رديف و .... امكان تعيين كالاهاي انبار ب ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,500 تومان 5,000 تومان 10% تخفیف

تعريف سيستم حقوق و دستمزد 28 ص ورد

تعريف سيستم حقوق و دستمزد 28 ص ورد تعيين حقوق و دستمزدي كه سازمان بايد به كاركنان خود بپردازد ، يكي از مهمترين جنبه هاي مديريت منابع انساني است ، زيرا اولاً سيستم پاداش كه حقوق و دستمزد جزيي از آن را تشكيل مي دهد و تاثير بسزايي در جذب و رضايت كاركنان و ايجاد انگيزه در آنان دارد و ثالثاً پرداخت به كاركنان از سنگين ترين هزينه هايي است كه هر سازمان بايد براي پيشبرد و عملي كردن اهداف خود متحمل شود. بنابراين سيستم حقوق و دستمزدي كه با ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,500 تومان 5,000 تومان 10% تخفیف

پاورپوینت زبان برنامه نویسی(php) 10اسلاید

پاورپوینت زبان برنامه نویسی(php) 10اسلاید › PHP   یک مخفف بازگشتی از PHP : hypertext preprocessor ) زبانی open source  (منبع باز) و با قابلیت اسکریپت نویسی وب در طرف سرویس دهنده است که برای ایجاد صفحات پویای وب بکار می رود. به غیر از این که مستقل از مرور گراست،روشهای ساده و جهانی مستقل از سکوی نرم افزاری ( cross-platform ) را برای تجارت الکترونیکی و برنامه های کاربردی پیچیده وب و پایگاه داده ای ارائه می کند. › PHP دارای م ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,500 تومان 5,000 تومان 10% تخفیف

پاورپوینت زبان برنامه نويسي 19 اسلاید

پاورپوینت زبان برنامه نويسي 19 اسلاید › زبان برنامه نويسي يك زبان مصنوعي است كه مي توان براي كنترل و رفتار يك ماشين خصوصا يك كامپيوتر مورد استفاده قرار گيرد. زبان هاي برنامه نويسي مانند زبان هاي انساني از طريق استفاد از قوانين معنايي و صرف و نحو براي تعيين به ترتيب ساختار و معنا تعريف مي شوند. › از زبان هاي برنامه نويسي براي تسهيل ارتباط در مورد وظيفة سازماندهي و دستكاري اطلاعات بيان دقيق الگوريتم ها استفاده مي شود. برخي نويسندگان، ...

توضیحات بیشتر - دانلود 5,500 تومان 5,000 تومان 10% تخفیف

بازیافت 17 ص ورد

بازیافت 17 ص ورد بازیافت به آماده‌سازی مواد برای بهره بری دوباره گفته می‌شود. موادی که معمولاً بازیافت پذیر می‌باشند عبارتند از آهن آلات قراضه آهن پلاستیک شیشه کاغذ مقوا برخی مواد شیمیایی آشغال که به کود کمپوست تبدیل می‌شود. بازیافت از هرز رفتن منابع سودمند و سرمایه‌های ملی جلوگیری می‌کند و مصرف مواد خام و مصرف انرژی را کاهش می‌دهد. با این کار، تولید گازهای گلخانه‌ای نی ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,500 تومان 4,000 تومان 10% تخفیف

انواع روش های بازاریابی و تبلیغات 61 ص ورد

انواع روش های بازاریابی و تبلیغات 61 ص ورد یکی از انواع روش های بازاریابی و شناساندن کالای مورد نظر خود به مشتریان تیلیغات در سایت های آگهی است با این کار علاوه بر افزایش اعتبار خود به بازاریابی شهر خود نیز کمک کرده اید .   ۱. کسب و کار خود را در محیط کار تبلیغ کنید بر دیوار بیرونی شرکت، نام و زمینه کار شرکت را بنویسید. با رستوران بزرگی در تهران کار می‌کردم. این رستوران در نمای بیرونی هیچ تابلوی قابل توجهی نداشت. بسیاری از افر ...

توضیحات بیشتر - دانلود 9,500 تومان 8,500 تومان 10% تخفیف

تکنیک های فروش در بازاریابی 31 ص ورد

تکنیک های فروش در بازاریابی 31 ص ورد دنیای امروز دنیای، دنیای تحولات سریع و گسترده در تمام ابعاد است. حال وهوای امروز تجارت نشان از جهانی شدن آن دارد فرایندی که منجربه حضور و رقابت تنگاتنگ ظرفیت های مختلف تجاری شده است. آنچه به یقین می توان گفت این است که چنانچه کشوری به هر علت نتواند به این موج شتابان فراگیر بپیوندد در آینده ای نچندان دور، در صحنه ی رقابت های بین المللی به حاسیه رانده می شود و بسیاری از فرصت های کسب و کار را به سود ...

توضیحات بیشتر - دانلود 7,500 تومان 7,000 تومان 10% تخفیف

استاندارهای حسابداری دولتی 32 فایل ورد جداگانه هر ورد حدود 30 ص

استاندارهای حسابداری دولتی 32 فایل ورد جداگانه  هر ورد حدود 30 ص استاندارهای حسابداری  استاندارد حسابداری شماره 1 - نحوه ارائه صورت های مالی استاندارد حسابداری شماره 2 - صورت جريان وجوه نقد استاندارد حسابداری شماره 3 - درآمد عملياتي استاندارد حسابداری شماره 4 - ذخاير، بدهيهاي احتمالي و داراييهاي احتمالي استاندارد حسابداری شماره 5 - رويدادهاي بعد از تاريخ ترازنامه استاندارد حسابداری شماره 6 - گزارش عملكرد مالي استاندارد حسابداری شماره 8 - حسابداري مو ...

توضیحات بیشتر - دانلود 860,000 ریال 775,000 ریال 10% تخفیف